Zločin na Bezdězu

29. prosince 2017 v 17:37 | MarijaKes |  Přečetla jsem
Tato kniha Vlastnimila Vondrušky je opět skvělou detektivkou zavádějící čtenáře do 13. století, mezi zdi nedávno dostěvěného hradu Bezděz, jehož správou byl pověřen královský prokurátor Oldřich z Chlumu, jenž také na stavbu hradu po celou dobu dohlížel, jak víme z předešlích části souboru "Hříšní lidé Království českého".


V knize opět není nouze o vraždy a zápletky, leč není již pro čtenáře, neznalého Vondruškova díla, tak nenáročnou literaturou. Autor nám čtenářům v této knize tak trochu zkomplikoval orientaci velkým počtem postav. Je potřeba se více soustředit a tak někdy hrozí, pokud knihu nečteme na jedno otevření, že se ztratíme v davui a hůře se vyznáme ve všech přibuzenských vztazích a podobně.

Někoho možná překvapí, že závěr knihy může působit jako utnutý, jako odfláknutý, avšak mnohdy je pravda jasná, čitelná a nezvratná, však nelze dokázat a je nutno přistoupit i ke lsti, aby byl viník potrestán.

I když tato kniha vyžadovala více soustředěnosti, přesto jsem si u ní odpočinula a dověděla se hodně o životě ve středověku, i když se nejedná o literaturu faktu. Knihu doporučuji všem, kteří mají rádi historické detektivky.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama