Jak to chudinka vydrží?

9. dubna 2015 v 9:27 | MarijaKes |  Na parapetu
Nedávno jsem psala o přesazení orchideje, které náhle opadaly květy. od Simonky jsem se dověděla, že jsem ji neměla rosit, mohla by uhnít. Hned jsem přestala rosit a stejně jsem dostala strach, že orchidej opravdu začala hnít, protože začal předposlední list u svého kořene hodně tmavnout a nový list začal nejprve fialovět po okrajích, posléze se fialová barva rozlezla po listě. "Tak to je konec", řekla jsem si, ale nechala rostlinku dál na parapetu. V jedné části byla prasklinka, ze které se něco klubalo ještě před přesazením a já myslela, že to bude třeba nový květ. Ale vykukující "něco" se zastavilo a dál nepokračovalo.

V posledních asi dvou týdnech pozoruji obrovské změny. Z rostliny se začaly tahat kořeny, ale v takovém množství, že mám dojem, že kytičku roztrhají na kusy. "Poslední snaha o přežití", pomyslela jsem si.Tyhle kořeny asi do substrátu nevlezou a budou se motat kolem. Pro zkušené pěstitele jsou mé starosti směšné, ale já jsem hodně zvědavá, co se bude dít. Hlavně, co se bude dít v oné prasklině, ze které "něco" vykukovalo již dříve a pak si další pokračování v růstu rozmyslelo. V tomtéž místě se totiž opět něco dere ven. Tak nějak tajně doufám, že tohle by mohl být květ. Přece těch kořenů už je dost, ne?


A tak každý den koukám a jsem zvědavá, co vykoukám. :)
Pžeji hezký den. Sluníčko u nás už vykouklo ven.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 beallara beallara | Web | 9. dubna 2015 v 20:50 | Reagovat

Tak paní pěstitelko :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-) , to je nádhera, takto vypadá krásná a zdravá rostlina.Obrovská pochvala.
Maruško, já jsem od přírody šíleně netrpělivá a orchideje mě naučily se dívat na svět jinak. Nejdůležitější pro rostlinu jsou kořeny a zdravé kořeny, bez nich Ti na parapetu stojí mrzák. Pokud má rostlina takové kořeny jako máš Ty, může přijímat vodu, živiny a koneckonců i sluníčko a je na nejlepší cestě k prosperitě a následně kvetení.
Věř mi nebo né, ale u mě vedou kořeny a až potom kvetení :-)  :-)  :-)

2 Hanka Hanka | E-mail | Web | 9. dubna 2015 v 21:05 | Reagovat

Tak vidíš, Maruško, dostala jsi pochvalu od zkušené pěstitelky orchidejí. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama