Souhlasím

14. února 2015 v 23:49 | MarijaKes |  Zamyšlení
Škoda že se autor nepodepsal. Tahle geniální uvaha mi přišla e-mailem.

Nejsme hrdý národ. Jenže jsme tu furt.

Přišel Němec, pobyl a zase odešel a my jsme tady furt. Přišel mužik, pobyl, odešel a my jsme tady ještě pořád furt Přišla Unie, pobude a až se rozpadne, my tu budem furt.Těžko nás porazit, když nebojujeme. A žádnývetřelec nezvládne poslouchat naše vtipy dýljak čtyřista let, to je vyzkoušeno. Nestojíme za moc, ale ještě pořád stojíme tady. To není špatné.

Politika tady stojí za hovno
Svatá pravda. Politici jsou šmejdi a kradou atd. a sousedovi, který je volil by se patřilo dát po hubě. Ale je fakt, že je zvolil ve volbách. To znamená, že tady míváme volby. A že na politiky můžeš nadávat nahlas a nikdo tě nezavře? To není špatné

Žijeme v drahotě a bídě
Je to pravda. Všechno stojí peníze a těch nikdo nemáme dost. S bídou vyjdou naprosté většině jen na vlastní bydlení, placatou televizi, ledničku, mikrovlnku, pračku, počítač, mobil a aspoň jedno auto do rodiny. Hlady už tady nikdo neumřel sto let. Máme se takzle,že jsme líní se za lepší prací odstěhovat z Brna do Ostravy, protože je to hrozně daleko a tady máme garsonku po babičce. Čtvrtina lidí má denně na cigára, polovina na benzin do auta a tři čtvrtiny na kořalku. To není špatné.

Šéfové jsou parchanti
Svatá pravda, šéfové obecně jsou nahovno. Pokud ale můžeš nadávat na šéfa, znamená to, že máš práci. To není špatné.

Daně jsou vysoké
Jsou. Jsou nekřesťansky vysoké. Pokud ale musíš platit daně, znamená to, že jsi i něco vydělal nebo něco máš. Horší by bylo, kdybys nic nevydělal a nic neměl. Nakonec to není tak špatné.

Zaměstnanci jsou líní nevděční parchanti Jsou. Ale pokud máš zaměstnance, kterým platíš, znamená to, že jsi borec, který dokáže vést firmu a vydělat tolik peněz, že může dát obživu dalším lidem. To není špatné.

Zdravotnictví stojí za hovno
No samozřejmě. Na každém pokoji by měla být telka, všichni by měli mít bílé plomby a právo na okamžitou transplataci jater.
Takhle se musíme spokojit s tím, že pro nás v nouzi vcelku rychle dojede sanitka, že nás nejdřív zachrání a až pak se ptají po průkazce pojištěnce, že v nemocnici platíme jen za karbenátek a že v rámci pojištění dostáváme velice slušné a odborné služby. To není špatné

Počasí stojí za hovno
Naprostá pravda. V létě velké vedro, v zimě krutý mráz. Ale nemáme tsunami, ničivá tornáda ani zemětřesení. To není špatné.

Příroda stojí za hovno
Pravda. Ani pořádné hory, ani pořádné moře, ani pořádná džungle. Ale zas tu nemáme na každém kroku jedovaté hady, chlupaté pavouky, moskyty, v lese na tebe neskočí hladový tygr a pravděpodobnost, že tě do Berounky stáhne krokodýl, je taky poměrně nízká. To není špatné.

Celé je to tu na hovno
Je to přesně tak. Ale nikdo nás tu nedrží. Můžeme se kdykoli sebrat a odstěhovat se na jiné, lepší místo, kde bude všechno v cajku. A taky nám nikdo nezakáže se vrátit, když zjistíme, že takové místo neexistuje a mnohde je to i mnohem horší než tady. A to není špatné.

Přes všechny ty výše popsané kruté hrůzy, ve kterých tady musíme žít, dokážeme každodenně řešit kraviny, jako kdo je baníkovec a kdo sparťan, že v televizi dávají ptákoviny a dokážeme se smrtelně vážně hádat a urážet kvůli toho, že jeden chce DPH zvednout o procento a druhý o dvě snížit.

Nejsem cestovatel, nikde jsem nebyl, nic jsem nepoznal a nemůžu nic s ničím srovnávat. I přesto si lajznu prohlásit, že se tady máme jako prasata v žitě, v nejklidnějším koutě galaxie. Nic důležitého tu nemáme, takže nám to nikdo nechce vzít. Nic nám zas tak moc nechybí, takže sami na nikoho neútočíme. Nejsme bůhvíjak bohatí, aby se nám sem stěhovaly hladové hordy, a nejsme zdaleka tak chudí, abychom se ve stěhovavé hordy proměnili sami. Díky tomu všemu sice nedržíme jako národ moc pohromadě, ale zase nás nikdo jako jedince nijak neomezuje a nemá tendence násilím sjednocovat.. Pokud existuje na světě místo, kde se může každý v klidu a svobodně rozhodnout, čím chce být, jak chce žít a čeho chce dosáhnout, je to tady . Můžeme studovat, cestovat, podnikat, pracovat, chlastat pivo, dělat cokoli, co chceme.
To není špatné. Akorát možná neškodí si to sem tam připomenout.

Líbí se mi tu. Zůstanu tu i příští rok.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | E-mail | Web | 15. února 2015 v 0:14 | Reagovat

Tohle mi nedávno taky přišlo, Maru.
Jsou to opravdu skvělé postřehy, které na jednu stranu pobaví, ale na druhou je z nich smutno. :-?

2 Beallara Beallara | Web | 15. února 2015 v 8:46 | Reagovat

Já se přiznám, že nesnáším pindání a stížnosti na blozích o politice a někam už ani nechodím, je tam toho denně nad hlavu a stále stížnosti a pindy a stížnosti...a přitom tento pisatel má pravdu a podepsala bych se pod to.Jsem patriot,mám to tu ráda a nikam bych se neodstěhovala, protože mi tu nic nechybí.Když vidím země, kde je válka, připadám si jako blbka, které vadí krátký den a málo světla.A přitom mám kde bydlet, co jíst, kde spát, mám práci, jsem šťastný člověk :-)  :-)

3 MarijaKes MarijaKes | E-mail | Web | 15. února 2015 v 11:49 | Reagovat

[2]: Simčo, já většinou e-maily tzv. bulvárního charakteru, politické, o cikánech a podobně mažu a smazala jsem málem i tento v domnění, že zase se tu někdo má strašně špatně a to mě nebaví. když jsem ho četla, bylo mi jasné, že tohle je jiné, to se mi líbí. Proto jsem si ho sem schovala. Ano, člověk si uvědomí, že se má vlastně exkluzivně a měl by si toho vážit. V tomto textu mi ani nevadí sprostá slova, protože bez nich by to nevyznělo tak hezky. Moc by mne zajímalo, jestli tuhle úvahu napsal mladý nebo zkušený člověk v letech. :-)

4 MarijaKes MarijaKes | E-mail | Web | 15. února 2015 v 13:52 | Reagovat

[1]: Hani, mně z nich ani tak smutno není. Spíš naopak. On všude je chleba o dvou kůrkách a někde není vůbec.... a když to čtu a nakouknu do světa, tak si jen říkám, že se máme dobře, moc dobře.
A také se říká, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. :-)

5 Hanka Hanka | E-mail | Web | 15. února 2015 v 18:07 | Reagovat

[4]: Možná jsem se špatně vyjádřila, Maruško, taky si nestěžuji na to, jak se u nás máme, určitě by mohlo být hůř. :-?
To ovšem mluvím jen sama za sebe, někteří lidé to tak nevidí.

[2]: Napsala jsi to dobře, Simčo, naprosto souhlasím. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama